בינה עסקית בעולם הכדורגל?

מדי יום, גדלה כמות הנתונים שאנו יכולים לאסוף על אדם מסוים. ככל שנאסוף יותר מידע, כך נוכל להפיק מידע משמעותי יותר מבחינה עסקית מתוך מכלול הנתונים הנאספים. הגידול העצום בכמות הנתונים שניתן לאסוף כיום, מקשה על ביצוע של עבודה ידנית ומחייב כלי חיצוני שבעזרתו ניתן לאתר דפוסים משמעותיים שהכרחיים לניהולו של כל ארגון. מערכת קואוצ'יף מאפשרת להשתמש בבינה עסקית גם בכדורגל, וליצור דו"חות, התראות ואיתותים לצורך קבלת החלטות ניהוליות.

אז מה זה בדיוק?

במערכת קואוצ'יף ניתן למדוד ולנהל את השחקן ע"פ מספר פרמטרים כמו:

  • יכולות
  • מבדקים
  • פציעות
  • סטטיסטיקה
  • שאלונים
  • דוחות
  • מצב בריאותי
במילים אחרות, אפשר לראות ולנתח בקלות את כל האירועים (משחקים ואימונים) הקשורים לשחקן (ולקבוצה מסוימת), ואת התפקוד שלו, למשל: איך הוא היה על המגרש? האם הוא נכח, האם כבש, האם בישל? האם הוא נפצע במהלך העונה? איך הוא תפקד לאחר הפציעה? האם הוא עבר מבדקים? ועוד... היכולת לדעת מה הנקודות החזקות והחלשות של כל שחקן במטרה להפוך אותו לשחקן "שלם" יותר וטוב יותר הם מה שמייחדים את קואוצ'יף.

להסיק מסקנות ברמת הקבוצה ו/או המועדון

כשהתמונה הרחבה נמצאת לפנינו, ניתן להסיק מסקנות ברמת הקבוצה: האם ההגנה סופגת יותר שערים בהרכב עם בלמים חזקים או עם בלמים מהירים? מה השכיחות של הפציעות בקבוצה מסוימת ומאיזה סוג? כמו כן, ניתן לבחון כיצד הפסדים או ניצחונות משפיעים על האימונים במהלך השבוע והפוך, ולבצע השוואות בין קבוצות שונות במחלקה או בין שחקנים שונים. האפשרויות הן אין סופיות והיתרון הוא, שברגע שיש לנו את המידע, הדרך להפיק את התובנות בעזרת קואוצ'יף היא פשוטה.

דרך אגב, כבר אמרנו שהמערכת זמינה מכל מקום ושהיא בעברית?

בזמן הקרוב מילים כמו "תחושת בטן", או "הגיון צרוף", יתפסו פחות מקום במגרשי הכדורגל. את מקומן תחליף מערכת קואוצ'יף, שעוזרת לנבא הצלחות ולתאר בצורה גרפית יכולות של שחקן או קבוצה, מערכת שמהווה מקור מידע מהימן להסקת מסקנות עבור המועדון או הקבוצה באמצעות הצלבת נתונים. קואוצ'יף זמינה מכל מקום ובכל זמן, ואינה תלויה באמצעים טכנולוגיים משוכללים.

העולם מתקדם בצעדי ענק, מעכשיו גם אתם.